Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

AKTUALITY

arr3Co vše si nevhodným sezením můžeme způsobit? bolesti hlavy, šíje, zad, stlačený žaludek a stehenní svaly, stlačení stehenních žil...

KONTAKT

myHM design, s.r.o.
Záhoří 23
SEMILY
tel: +420 603 701 158
info(a)myhm.cz
IČO: 01978551
DIČ: CZ01978551

Co vše si nevhodným sezením můžeme způsobit?
  • bolesti hlavy, šíje, zad, stlačený žaludek a stehenní svaly, stlačení stehenních žil ad.

Problematika dlouhodobého sezeníNejvětší problémy našemu zdraví přináší hlavně sezení ve strnulé pozici. Objevují se potíže s bolestmi zad, hlavy, krevním oběhem, křečovými žílami, trávením a dýcháním, vznikají křeče a napětí ve svalech. Páteř drží celé tělo vzpřímeně a podílí se téměř na každém pohybu - od zvednutí sluchátka až po chůzi. Pro balancování těla je důležité její dvojí esovité zakřivení. V pěti spodních obratlích je toto zakřivení nejvýraznější, proto nesou největší váhu a odolávají také největšímu zatížení. Velký význam má u bolestí zad a nemocí v zádové oblasti svalstvo. Souhra jednotlivých svalů může být více či méně narušena dvojím způsobem: často je svalstvo ochablé, ale stejně často bývá také příliš silně napjaté. Jakkoli však mají problémy se zády většinou svalové příčiny, nejčastěji se projevují v podobě opotřebení meziobratlových plotének a kloubních chrupavek.

Chrupavka neobsahuje cévy. Zjednodušeně řečeno, výživu dostává nasáváním živin ze svého okolí, přičemž odpadní látky vzniklé látkovou výměnou cestují opačným směrem - jako když se ždímá houba. Nasávání a ždímání se musí pravidelně střídat, aby byla látková výměna v chrupavce co nejlepší. Při statické zátěži, jakou představuje právě sezení, převládá ždímání, a proto se do chrupavek dostává málo živin.

Ergonomie v kanceláři – řešení RIM-CZSynchronní mechanismus umožňuje tzv. dynamické sezení. Jedná se o současný pohyb opěradla a sedáku s možností individuálního nastavení váhového protitlaku. Sedadlo a opěradlo sledují pohyby sedící osoby synchronně ve správném úhlu, s individuálním protitlakem a umožňují změnu držení celého těla se židlí. Využití jako při pohyblivém sezení. Vlivem synchronizace pohybu se židle v každé pracovní poloze optimálně přizpůsobí potřebám sedící osoby a vytváří tak podmínky pro zdravé sezení, které nezpůsobuje únavu. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly. Dochází k motivačnímu efektu.